Ajánlatok buszos turistacsoportok számára
Környékbeli látványosságok megtekintése idegenvezetéssel:
Vezetett élménytúra a Korda Stúdióban
| Létszám | Ár | Időtartam |
|---|---|---|
| min. 15 fő esetén | 3.000 Ft/fő | 2-2,5 óra |
A 2-2,5 órás vezetett élménytúra során részese lehet a filmgyártás modern gyakorlatának, megismerheti a filmkészítés legfontosabb állomásait. Interaktív élménytúránkkal a stábtagok érdekes munkáját kívánjuk alaposabban megismertetni a filmbarát látogatóinkkal. Betekintést nyújtunk, hogyan dolgozik 15000 honfitársunk a nemzetközi és magyar produkciókban.
Tárlatvezetés a bajnai Sándor-Metternich-kastélyban
| Létszám | Ár | Időtartam |
|---|---|---|
| 15 fő alatt | 10.000 Ft/csoport | 50 perc |
| 15 fő felett | 15.000 Ft/csoport | 50 perc |
Az Ördöglovas kastélyának is nevezik, gróf Sándor Móric nyomán. „Ez nem ember, ez egy ördög” – mondták róla Angliában. Hajmeresztő lovasbravúrjaitól hangos volt Budapest és Bécs. Több világcsúcsot is felállított akadályugrásban. A saját kastélya erkélyéről is leugratott és a legendák szerint a kastélyban is gyakran lovon járt.
Zsámbéki látványosságok megtekintése (Romtemplom, Lámpamúzeum, Tájház)
| Létszám | Ár |
|---|---|
| 10 fő felett | 6.500 Ft/fő |
A középkori magyar építészet egyik legszebb emléke a XIII. sz. első felében épült, francia hatásokat tükröző, későromán és kora gótikus stílusjegyeket egyaránt magán viselő monostortemplom romja. Több oszlopfőn láthatók még művészi, növényi motívumokból álló faragások. A Kőtár tetejére érdemes felmenni a környező dombokra való kilátásért, és a jó fényképezési lehetőségekért.
Jelenleg 1000-1100 db világítási tárgy található az ország egyetlen Lámpamúzeumában. Az intézmény 1995-ben bekerült a GUINNESS Rekordok Könyvébe, 1980-ban felvételt nyert a Nemzetközi Lámpaklubba Amerikában, 1983-ban pedig az Ausztrál Múzeumi Társaság tagjai közé került.
Zsámbék legrégebbi lakóépülete nevét a homlokzatán látható domborműről kapta. A tájház 1993-ban nyílt meg, civil kezdeményezésre. A helytörténeti kiállítás részei a tisztaszoba, a szabadkéményes konyha és a 2020. október 11-én megnyílt Szekrénymesék című tematikus kiállítás.
Borkostoló lehetőségek:
NYAKAS Pinceséta és kóstoló program
Pinceséta, palackozó megtekintése, vezetett borkóstoló 8 fajta borral, pogácsával
| Létszám | Ár | Időtartam |
|---|---|---|
| legfeljebb 12 fő részére | 8.000 Ft/fő | 2 óra |
Birtokuk az Etyek-Budai borvidéken, a Nyakas-hegy lábánál meghúzódó kicsiny településen található, melyet nemes egyszerűséggel „Tök”-nek hívnak. Elsősorban illat és zamatanyagokban gazdag, üde, reduktív fehérborok készítésével foglalkoznak. Jelenleg 157 hektár saját és még 33 hektár integrált területen gazdálkodnak.
Borkóstolás a Reisner pincében (4 különböző választható csomag):
| Csomag | Tartalom | Ár |
|---|---|---|
| 1. | 6 mintás borkóstoló, csak borokkal és szódával | 5500 Ft / fő |
| 2. | 6 mintás borkóstoló 3 féle mártogatóssal | 8900 Ft / fő |
| 3. | 6 mintás borkóstoló sonka/sajttállal | 8900 Ft |
| 4. | 6 mintás borkóstoló konfitált májas zsíroskenyérrel, zöldségekkel | 7500 Ft / fő |
A gyönyörű gazdasági udvar Budajenő Fő utcájában, az ófaluban, sarkában a több, mint 100 éves présházzal és pincével rendelkezik, amit a család felmenői hagytak rájuk és nagy gonddal vigyáznak rá, hogy gyermekeik, unokáik is készíthessenek majd itt bort. Addig is itt erjesztenek, érlelnek, fejtenek, vigyáznak boraikra, néha kártyáznak, fröccsöznek, beszélgetnek, és persze megmutatják minden kíváncsi borkedvelőnek, aki betér hozzájuk.
Nyárfás Étterem:
Csoportok részére ebédelési lehetőséget biztosít éttermünk.
Ajánlatunk:
| Csoportlétszám | Ajánlat | Ár |
|---|---|---|
| 15 fő alatti csoportok számára | 3 fogásos menü (menzastílusú ételsor) | 3.100 Ft/fő |
| 15 fő feletti csoportok számára | svédasztalos ebéd | 7.500 Ft/fő |